Bilgi Güvenliği Nedir? İşletmeler İçin Bilgi Güvenliği Önemli Mi? Bilgilerinizi Nasıl Güvende Tutarsınız? Bilgi Güvenliği Online Eğitimin Önemi.

Bilgi Güvenliği Nedir? İşletmeler İçin Bilgi Güvenliği Önemli Mi? Bilgilerinizi Nasıl Güvende Tutarsınız? Bilgi Güvenliği Online Eğitimin Önemi.

Bilgi güvenliği, bize ait olan bilgilerin izinsiz veya yetkisiz bir biçimde erişilmesi, kullanılması, değiştirilmesi, ortadan kaldırılması veya hasar verilmesini önlemek için tedbir almaktır.

Bilgi güvenliği temelde 3 ana unsurdan oluşur;

Gizlilik: Bilginin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmemesi içi korunmasıdır.

Bütünlük: Bilginin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilip değiştirilmemesidir.

Erişilebilirlik: Bilginin yetkili kişilerce erişilebilir ve kullanılabilir olmasıdır.

Bilgi güvenliği sınıflandırması 7 ana başlıkta incelenmektedir:

1- Ağ Güvenliği
2- Uç/Son Nokta/Kullanıcı Güvenliği
3- Veri Güvenliği
4- Uygulama Güvenliği
5- Kimlik ve Erişim Yönetimi
6- Güvenlik Yönetimi
7- Sanallaştırma ve Bulut

Bilgi güvenliği yönetimi, sürekli devam ettirilmesi gereken, değişimlere uyum sağlayabilecek ve sürekli gelişime açık olabilmesi gereken bir süreçtir. Bilgi güvenliği, sadece teknoloji veya sadece bilgisayar güvenliği değildir. Bilgi güvenliği; insan, süreç ve teknoloji üçlüsünün birlikte uyumlu bir şekilde çalışması gereken bir yönetim sistemidir. Bilgi güvenliği, özel hayatta ve iş yaşamında öğrenilmesi ve rutin hale gelmesi gereken bir durumdur.

Bilgi Güvenliği Eğitimi almak oldukça önemlidir. Çünkü, internete açık bilgilerinizi ve dolayısıyla da kendinizi siber anlamda güvende tutabilmek için bilgi güvenliği eğitimi almaya ihtiyacınız bulunmaktadır.

Naature Akademi´de Bilgi Güvenliği eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip Bilgi Güvenliği Sertifikası alabilirsiniz. Bilgi Güvenliği Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

Bilgi Güvenliği Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 20-01-2020