E-Posta Nedir? E-Posta Nasıl Yazılır? E-Posta Gönderirken Nelere Dikkat Edilmelidir? E-Mail Yazmanın Püf Noktaları.

E-Posta Nedir? E-Posta Nasıl Yazılır? E-Posta Gönderirken Nelere Dikkat Edilmelidir? E-Mail Yazmanın Püf Noktaları.

E-posta, dijital ortamda kişilerin şahsi veya ticari olarak, kişi ve kurumlar arasında yazılı veya görsel içerikler barındıran bir mesajlaşma sistemidir. Eskiden kullanılan yazılı mektupların yerine kullanılır. Yazı içeriklerine ek olarak dosya veya görsel içerik de gönderilebilir.

E-posta kullanımı, iş hayatında gittikçe daha fazla önem kazanmaya başladı. Araştırmalar, ABD’deki çalışanların çalışma saatlerinde harcadıkları zamanın ortalama dörtte birini e-posta yazarken ya da okurken harcadıklarını göstermekte.

İş hayatında e-posta gönderiminde dikkat edilmesi gereken bazı kurallara uymak, hem yapılan hatalar ile profesyonel hayat ve kişiliğin zarar görmesini önleyebilir, hem de yanlış gönderilen ve aynı konunun açıklanması için tekrar gönderilen e-postaları ortadan kaldırarak zaman kaybının önüne geçilebilir.

E-posta yazarken hitap şekli çok önemlidir. E-posta gönderdiğimiz kişiye hitaben yazmalı ve hitap ettiğimiz kişiye göre bir dil kullanmalıyız. Konuya uygun bir başlık yazmalı boş veya anlamsız ifadeler kullanmamalıyız. CC (Karbon Kopya) alanını sadece ilgili kişinin bilgi almasını istediğinizde kullanın.

Günümüzde çoğu kişinin kullandığı e-posta, sanılandan çok daha daha önemlidir. Uyulması gereken kuralları öğrenmeli ve bunlara dikkat etmeliyiz. Profesyonellik açısından bu konulara dikkat etmek çok önemlidir. Siz de e-posta yazmanın inceliklerini öğrenmek ve kuralara uyarak düzgün e-postalar yazmak istiyorsanız Online E-posta Kuralları Eğitimi tam size göre; katılın ve kendinizi E-posta Kuralları alanında geliştirin.

Naature Akademi´de E-posta Kuralları eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip E-posta Kuralları Sertifikası alabilirsiniz. E-posta Kuralları Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

E-posta Kuralları Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 10-02-2020