Kariyer Yönetimi Nedir? İyi Bir Kariyer Nasıl Elde Edilir? Kariyer Planlamanın ve Yönetmenin İpuçları Kariyer Yönetimi Eğitiminde.

Kariyer Yönetimi Nedir? İyi Bir Kariyer Nasıl Elde Edilir? Kariyer Planlamanın ve Yönetmenin İpuçları Kariyer Yönetimi Eğitiminde.

Tüm iş ve çalışma süreçleri şirketlerin ayakta kalması için düzenlenmiş dev ve karmaşık bir sistemdir. Pek çok insan çalıştıkları işlerde hakkettikleri ücretleri alamadıklarını iddia ediyor. Onlara göre çalışmak bir cefa ve sömürü aracı haline gelmiştir.

Çalışanlar yaşam kaygısıyla kariyer planlamasını bir kenara bırakıyor. Terfi almak, sorumluluğu artırmak, kurum içi girişimcilik gündeme pek gelmiyor. Eğitim almamak, kendini geliştirmemek, hedef belirlememek çalışanlarda en sık görülen eksikliklerden. Bu olumsuzlukların temel nedeni; insanların kendi seçtikleri işlerde çalışamaması veya yaptıkları işi sevmemeleridir.

İnsanlar iyi yaptıkları işlerle meşgul olmayı severler, kendilerini ifade edecekleri işlerle uğraşmayı isterler. İnsanın değişmeyecek özelikleri meslek seçiminde göz ardı edilmemelidir. Zaten bu doğrultuda meslek seçimi genellikle çocukluk yıllarında başlayan yakıştırmalar doğrultusunda gerçekleşir. Üniversite eğitimi demek meslek demektir. Genellikle üniversite seçimi iş ve para garantili mesleklere göre yapılıyor. Meslek seçiminin yapıldığı an güzel geçecek bir hayatın başlangıcı açısından en değerli andır.

Becerileriniz bir işi yapabilmenin eşit değeridir. Bir beceride hem güçlü hem zayıf yönler olabilir. Yeni beceriler edinmek için öncelikle neye ihtiyacınız olduğu belirlemelisiniz. Sonra ihtiyacınız olanları en verimli şekilde öğrenebileceğiniz yöntemleri seçmelisiniz.

Öğrenme için maliyet, zaman ve mekan gibi durumları analiz ederek uygun bir planlama yaptıktan sonra eğitim stratejinizi belirleyin. Çalışıyorsanız şirketinizdeki gelişim fırsatlarını değerlendirmeyi de ihmal etmeyin. Kariyerinizi merdiven gibi değil örgü gibi düşünün. Sadece aşağı ve yukarı değil tüm yönlerde hareket edin.

Eğer siz de güzel ve tüm yaşamınız boyunca sizi tatmin ve mutlu edecek bir kariyer yapmak ya da planlamak istiyorsanız Kariyer Yönetimi eğitimimize çok uygun fiyatlarla katılabilirsiniz.

Naature Akademi´de Kariyer Yönetimi eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip Kariyer Yönetimi Sertifikası alabilirsiniz. Kariyer Yönetimi Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

Kariyer Yönetimi Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 28-02-2020