Profesyonellik Nedir? İş Yaşamında Profesyonel Olmanın Önemi. Profesyonel Davranmanın Faydaları. Profesyonel Davranış Becerileri Eğitinin Katkıları.

Profesyonellik Nedir? İş Yaşamında Profesyonel Olmanın Önemi. Profesyonel Davranmanın Faydaları. Profesyonel Davranış Becerileri Eğitinin Katkıları.

Profesyonel olabilmenin ilk şartı karşımızdakine iyi bir izlenim yaratmaktadır. İlk izlenim, bir kişiyle tanıştığınızda hakkınızda düşündüğü ilk fikirlerdir. Genellikle ilk 4 dakika içinde oluşur. Ancak yoğun iş ortamlarında bu süre 60 saniyeye kadar düşer.

Sahip olduğumuz kişisel imajı iç içe geçmiş yapboz parçaları olarak düşünebiliriz. Bu yapbozun parçalarını kişinin giyim tarzı, saç modeli, mimikler, ses tonu diğer kişilere davranış biçimi, iş konusundaki yeteneği, başarıları ve iletişim becerisi gibi faktörler oluşturur.

İş yaşamında başarılı olmak istiyorsanız, iyi bir imaja sahip olmanız gerekiyor. Güçlü ve olumlu bir imaj, eğitim düzeyleri ve deneyimler eşit olduğu sürece rakipleriniz açısından seçilmeniz için belirleyici faktördür.

Güçlü bir profesyonel imaj yaratmak için, profesyonel giyim tarzına uygun giyinmek, çalıştığınız iş yeri hakkında bütün bilgileri en detaylı şekilde öğrenmek ve ona göre davranmak, daha fazla sorumluluk almayı kendisinin talep etmesi, günlük olaylardan ve haberlerden daima haberdar olmak gerekir.

Profesyonel, uzmanlaşmak istediği alanı kendine meslek edinen kişilerin o alanda derin bir bilgi ve deneyim elde ederek bu bilgi ve birikimleri sahip olduğu yetkinlikler ve uygun davranışlarla birleştirmesidir diyebiliriz. Bir profesyonelde olması gereken özellikler, iyi bir eğitim ve deneyim sahibi olmak, stresle başa çıkmak, insanlar arası ilişkilerde anlayış göstermek, kişisel sorumluluk sahibi olmak.

Eğer siz de iş yaşamınızda profesyonel olmak ya da profesyonelliğinizi güçlendirmek istiyorsanız, Profesyonel Davranış Becerileri eğitimimize katılabilirsiniz.

Naature Akademi´de Profesyonel Davranış Becerileri eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip Profesyonel Davranış Becerileri Sertifikası alabilirsiniz. Profesyonel Davranış Becerileri Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

Profesyonel Davranış Becerileri Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 13-03-2020