Toplantı Nedir, Toplantı Yöneticisi Kimdir? İyi Bir Toplantı Yönetimi Nasıl Yapılır? Online Toplantı Yönetimi Eğitiminin Faydası Olur Mu?

Toplantı Nedir, Toplantı Yöneticisi Kimdir? İyi Bir Toplantı Yönetimi Nasıl Yapılır? Online Toplantı Yönetimi Eğitiminin Faydası Olur Mu?

Toplantı, birden çok kimsenin türlü amaçlarla bir araya gelmesi olarak tanımlanabilir. Bir gündem için ilgililerin katılmasıyla yapılır. Toplantı yöneticisinin ve katılımcıların toplantıdan önce bir hazırlık yapmaları gerekir.

Herkesin zamanı çok değerli, bu yüzden toplantıdan önce toplantının gerekliliği ve maliyeti sorgulanmalıdır. Toplantı yapmadan telefon veya e-posta ile de sonuca ulaşılabilir mi? Toplantı, gerçekten gerekliyse yapılmalıdır.

Bir yöneticinin toplantı yapmak isteme nedenleri; yeni edindiği bilgileri iş arkadaşlarıyla paylaşmak istemesi, bir konu hakkındaki soruları yanıtlamak istemesi, grup çalışması ya da beyin fırtınası yapmak istemesi olabilir.

Yapılan her toplantı maalesef amacına ulaşamıyor ve verimsiz geçiyor. Verimsiz toplantının nedenleri arasında; toplantı süresinin etkin kullanılmaması, toplantı dışındaki konulara zaman harcanması, katılımcıların geç kalması, hazırlıksız gelinmesi gibi bunlara benzer birçok neden toplantının verimsiz geçmesine neden olabilir.

Peki, verimli toplantılar için biz ne yapabiliriz? Öncelikle toplantının amacını ve içeriğini iyi planlamalı, katılmanız gerekip katılamadığınız toplantılara yerinize etkili vekiller seçmeli, toplantıya mutlaka zamanında başlanmalı ve gündemdeki saatte bitirilmeli, en önemli konular toplantının başında ele alınmalıdır.

Toplantı yöneticisinin sonrasında toplantı notlarının tüm katılımcılara gönderilmesini sağlaması ve toplantıda alınan kararları ve yorumları ilgili kişilere bildirmesi gerekir. Katılımcıların ise, mutlaka toplantıdan önce hazırlık yapmalı, asla geç gitmemeli, toplantıda aktif olmalıdır.

Toplantı Yönetimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, daha profesyonel davranmak ve kendinizi geliştirmek için online Toplantı Yönetimi eğitimimize katılabilirsiniz.

Naature Akademi´de Toplantı Yönetimi eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip Toplantı Yönetimi Sertifikası alabilirsiniz. Toplantı Yönetimi Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

Toplantı Yönetimi Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 05-04-2020