Topluluk Önünde Nasıl Konuşulur? Seminer, Panel, Konferans Konuşması Nasıl Yapılır? Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi Almanın Önemi.

Topluluk Önünde Nasıl Konuşulur? Seminer, Panel, Konferans Konuşması Nasıl Yapılır? Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi Almanın Önemi.

İnsanların en büyük korkularından biri de topluluk önünde konuşmaktır. Topluluk önünde konuşma hakkındaki fikirlerin temelleri 2300 yıl öncesine dayanıyor. Aristo, topluluk önünde etkili konuşabilmek için 3 şeyden söz etmiştir. Ethos, Pathos, Logos. Ethos, kişinin inandırıcılığının bir ölçüsüdür. Pathos, duygusal deneyim ve paylaşımdır. Logos, sözlerin bütünüdür ve mantığı temel alır.

Topluluk önünde etkili bir sunum için bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalar Aristo’nun Ethos, Pathos ve Logos’undan çıkan hepimizin yapabileceği şeylerdir. Yapmamız gerekenler; hazırlık, korkuyu yenme, iyi başlama, sunum ve iyi bitirme.

Etkili bir sunum ve iyi bir konuşma için hazırlık çok önemlidir. Yapacağımız konuşmaya ve sunuma iyi çalışmak, prova yapmak bize çok yarar sağlayacaktır. Ses tonunu ayarlamayı ve korkunuzu yenmeyi öğrenmelisiniz.

Dinleyicilerin ilk izlenimleri ilk dakikalarda oluşacak, bu gerçeği lehinize kullanın. Konuşmanıza gerçek bir gülümsemeyle, kendinden emin, dik bir duruşla başlayarak ilk olumlu izlenimi hemen oluşturabilirsiniz. Sunumunuzun giriş bölümü en önemli bölümdür. Dinleyicilerin dikkatini başlangıçta çekebilirseniz sunumunuzu ilgiyle dinlerler.

Kime hitap ettiğinizi aklınızdan çıkarmayın ve dinleyicilerin duymak istediklerini iyi anlayın ve konuştuklarınızı bu topluluğa etkin ve etkili bir şekilde sunmaya çalışın.

Eğer sizde çoğumuz gibi topluluk önünde konuşmak için korkular yaşıyorsanız ve etkili bir sunum ve konuşma nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız Topluluk Önünde Konuşma eğitimimize kayıt olabilir ve online eğitimlerinize istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Naature Akademi´de Topluluk Önünde Konuşma eğitimi zaman ve mekandan bağımsız olarak online eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim sonunda uluslararası geçerliliğe sahip Topluluk Önünde Konuşma Sertifikası alabilirsiniz. Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi ve Sertifikası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayabilirsiniz.

 

Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi Satın Al

Yayın Tarihi: 11-04-2020