Sınavsız Sertifikalı ve Ücretsiz Online Eğitim Var Mı? Uzaktan Eğitim Nedir?

Sınavsız Sertifikalı ve Ücretsiz Online Eğitim Var Mı? Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim, zaman ve mekandan bağımsız olarak öğrencinin ve öğretmenin yüzyüze gelme ve aynı ortamda bulunma zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan iletişim teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamına geçtiği akılcı, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim sistemidir.

Uzaktan Eğitim, bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir.

Uzaktan Eğitimlere yalnızca genç nüfus değil, her yaştan kişiler rahatlıkla katılabilir ve bu nedenle de tam olarak yaygın bir eğitimdir.

Uzaktan Eğitim sonrasında bir başarı veya katılım belgesi verilebilir ve bu belgelere genel olarak sertifika adı verilmektedir. Sertifikalı özel eğitimler, yaygın eğitim sistemlerinde oldukça tercih edilen eğitimlerdir.

Yayın Tarihi: 18-09-2019