Kargo Bilgilendirme

Kargoların Gönderimi

Eğer sertifika gönderim tercihinizi "Kargo" şeklinde yaptıysanız; eğitim sertifikaları her ayın ilk haftasında hazırlanarak 10-15. günleri arasında toplu olarak sistemimizde kayıtlı bulunan iletişim adresinize gönderilmektedir. Sertifikalarımız toplu olarak hazırlanarak matbaaya basılmak üzere gönderildiği için, bu tarih haricinde kargo yoluyla tek tek sertifika gönderimi yapılamamaktadır. Gönderilecek olan kargonun ücreti sertifika talebi sırasında sizden tahsil edilmekte ve anlaşmalı kargo firmamız olan Yurtiçi Kargo´ya gönderim sırasında Naature Akademi tarafından ödenmektedir.

Kargonuzun belirtilen tarihlerde tarafınıza gönderilebilmesi için, sertifika talebinin bir önceki ayın son gününe kadar yapılmış olması gerekmektedir. Örneğin; 1 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında talep edilen sertifikalar, Şubat ayının ilk haftasında hazırlanır ve 10 Şubat-15 Şubat tarihleri arasında kargo firmasına teslim edilir. 1 Şubat itibariyle talep edilen sertifikaların gönderimi bir sonraki aya (Mart ayına) devreder.

Kargoların Takibi

Sertifikalarınız kargoya teslim edildiğinde tarafınıza sms mesajı ile kargo takip numarası gönderilmektedir. Anlaşmalı kargo firmamız olan Yurtiçi Kargo ile gönderilen yurt içi ve yurt dışı kargolarınızın takibini Gönderi Takibi sayfasından veya En Yakın Şube sayfasında bulunan telefon numaralarından (size gönderilmiş olan kargo takip numarası ve/veya ad soyad ile) yapabilirsiniz. Online kargo sorgulamalarını yalnızca Gönderi Numarası, Fatura Numarası, Ambar Tesellüm Numarası veya Çağrı Numarası ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo firması tarafından sunulan online hizmetlerde, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel internet şubesi uygulaması ile kargo işlemleri de yapılabilmektedir. Bireysel veya kurumsal işlemlerde "İnternet Şubesine Giriş" menüsünden giriş yapılarak kargo ile ilgili işlemler online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kargoların Teslimi ve Ulaşım Süreleri

Mücbir sebepler, teslim dışı alanlar, taşımayı/teslim etmeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, teslime yetkili kişi veya kişilerin teslim anında teslim yerinde bulunmaması gibi nedenler olmadığı sürece Yurtiçi Kargo firması tarafından kargolarınız aşağıdaki ortalama sürelerde size veya bir yakınınıza imza karşılığında teslim edilebilmektedir.

Kargonuzun tarafınızdan teslim alınmaması veya adreste kimsenin bulunmaması halinde, "Kargo İhbar Notu" bırakılmakta ve kargo paketi şubenize geri götürülmektedir. Bu durumda kargonun alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 2 iş günü içerisinde şubeden alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan kargolar firmamıza geri iade edilmekte ve geri iade ücreti ayrıca tahsil edilmektedir. Böyle bir durumda; tekrar gönderim talebinde bulunan katılımcılarımız her yıl için belirlenecek olan güncel cezai gönderim ücretini ödemediği sürece tekrar belge gönderimi söz konusu olamamaktadır. Bu husus, herhangi bir itiraza mahal vermemek üzere eğitim başvurunuz sırasında okuyup onaylamış olduğunuz Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de açıkça belirtilmektedir.

Şehiriçi 0 km. (1 iş günü):
İstanbul

Yakın Hat 0-200 km. (2 iş günü):
Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova

Kısa Hat 201-600 km. (2 iş günü):
Afyon, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Uşak, Zonguldak, Karabük

Orta Hat 601-1000 km. (3 iş günü):
Adana, Aksaray, Amasya, Antalya, Aydın, Burdur, Çorum, Denizli, Giresun, Isparta, Mersin, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat

Uzun Hat 1000+ km. (4 iş günü):
Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Van, Osmaniye, Kilis

Yurt Dışı (7-15 iş günü):
Naature Akademi, Türkiye dışındaki ülkelere kargo ile gönderim yapmamaktadır, yalnızca e-posta ile gönderim yapmaktadır.Kargo Takip

© 2019. Bu web sitesinde bulunan tüm yazı, görsel ve eğitim materyallerinin tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin tüm sayfalarında ssl desteği bulunmaktadır ve tüm kullanıcı bilgileri 256 bit şifreleme ile korunmaktadır.

Naature Teknoloji