Kargo Bilgilendirme

Sertifikalarınız, anlaşmalı kargo şirketimiz olan Sürat Kargo´ya aşağıda belirtilen zamanlarda eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Ancak kargo şirketinden kaynaklı yaşanabilecek olası gecikmeler ve aksaklıklar için şimdiden özür diler, anlayışınızı rica ederiz.

Kargoların Gönderimi

Eğer sertifika gönderim tercihinizi "Kargo" şeklinde yaptıysanız; eğitim sertifikaları takip eden ayın ilk haftası içerisinde hazırlanarak her ayın 10. ve 15. günleri arasında toplu olarak sistemimizde kayıtlı bulunan iletişim adresinize gönderilmektedir. Sertifikalarımız toplu olarak hazırlanarak matbaaya basılmak üzere gönderildiği için, bu tarih haricinde kargo yoluyla tek tek sertifika gönderimi yapılamamaktadır. Gönderilecek olan kargonun ücreti eğitim başvurusu sırasında sizden tahsil edilmekte ve tercihinize bağlı olarak anlaşmalı kargo firmamız Sürat Kargo´ya gönderim sırasında Naature Akademi tarafından ödenmektedir.

Kargonuzun belirtilen tarihlerde tarafınıza gönderilebilmesi için, sertifika talebinin bir önceki ayın son gününe kadar yapılmış olması gerekmektedir.

Örneğin;
1 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında talep edilen sertifikalar, Şubat ayının ilk haftasında hazırlanır ve 10 Şubat-15 Şubat tarihleri arasında kargo firmasına teslim edilir. 1 Şubat itibariyle talep edilen sertifikaların gönderimi bir sonraki aya (Mart ayına) devreder.

Kargoların Takibi

Sertifikalarınız kargoya teslim edildiğinde tarafınıza sms mesajı ile kargo takip numarası gönderilmektedir. Kargo takip numarası, sertifikalarınız kargoya teslim edildikten sonra, 1-3 saat içerisinde sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilecektir. Anlaşmalı kargo firmamız Sürat Kargo ile gönderilen yurt içi ve yurt dışı kargolarınızın takibini Gönderi Takibi sayfasından yapabilirsiniz. Online kargo sorgulamalarını yalnızca Gönderi Numarası, Fatura Numarası, Ambar Tesellüm Numarası veya Çağrı Numarası ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sürat Kargo tarafından sunulan online hizmetlerde, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel internet şubesi uygulaması ile kargo işlemleri de yapılabilmektedir. Bireysel veya kurumsal işlemlerde "Sanal Şube" menüsünden giriş yapılarak kargo ile ilgili işlemler online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kargoların Teslimi ve Ulaşım Süreleri

Mücbir sebepler, teslim dışı alanlar, taşımayı/teslim etmeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, teslime yetkili kişi veya kişilerin teslim anında teslim yerinde bulunmaması gibi nedenler olmadığı sürece Sürat Kargo tarafından kargolarınız aşağıdaki ortalama sürelerde size veya bir yakınınıza imza karşılığında teslim edilebilmektedir.

Kargonuzun tarafınızdan teslim alınmaması veya adreste kimsenin bulunmaması halinde, "Kargo İhbar Notu" bırakılmakta ve kargo paketi şubenize geri götürülmektedir. Bu durumda kargonun alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 2 iş günü içerisinde şubeden alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan kargolar firmamıza geri iade edilmekte ve geri iade ücreti ayrıca tahsil edilmektedir. Böyle bir durumda; tekrar gönderim talebinde bulunan katılımcılarımız her yıl için belirlenecek olan güncel cezai gönderim ücretini ödemediği sürece tekrar belge gönderimi söz konusu olamamaktadır. Bu husus, herhangi bir itiraza mahal vermemek üzere eğitim başvurunuz sırasında okuyup onaylamış olduğunuz Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de açıkça belirtilmektedir.

Dikkat; Aşağıda belirtilen süreler, standart gönderim süreleridir ve referans amaçlı gösterilmektedir. Kargonuzun size teslim süresi; bulunduğunuz bölgeye, hava ve yol koşullarına, gönderici veya alıcı kargo şubelerinin yoğunluğuna vb. sebeplerle değişiklik gösterebilmektedir.

Şehiriçi 0 km. (1 iş günü):
İstanbul

Yakın Hat 0-200 km. (2 iş günü):
Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova

Kısa Hat 201-600 km. (2 iş günü):
Afyon, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Uşak, Zonguldak, Karabük

Orta Hat 601-1000 km. (3 iş günü):
Adana, Aksaray, Amasya, Antalya, Aydın, Burdur, Çorum, Denizli, Giresun, Isparta, Mersin, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat

Uzun Hat 1000+ km. (4 iş günü):
Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Van, Osmaniye, Kilis

Yurt Dışı:
Naature Akademi, Türkiye dışındaki ülkelere kargo ile gönderim yapmamaktadır, yalnızca e-posta ile gönderim yapmaktadır.
Sürat Kargo Takip