Naature Uzaktan Eğitim Merkezi

Naature Akademi, uzaktan eğitimde bir dünya markası olan Sunhill International University (Uluslararası Sunhill Üniversitesi) ile koordineli olarak çalışmalar yürüten ve internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın eğitim alabilmenize olanak sunan yeni nesil bir eğitim kurumudur. Aynı zamanda Naature Akademi, Nuzem - Naature Uzaktan Eğitim Merkezi´ni de bünyesinde bulunduran ve teknoloji tabanlı eğitim sektöründe lider konumda olan Naature Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi´nin tescilli resmi markasıdır.

Dünyada her geçen gün, akademik ve kurumsal eğitim programlarının yanı sıra, kişisel gelişim eğitimlerinde de uzaktan eğitim teknolojisinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Genişleyen ürün yelpazesiyle hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara "sertifikalı e-öğrenme hizmeti" vermeyi amaçlayan Naature Akademi, Türkiye´de bu eksikliği gideren bir çözüm olarak ortaya çıkmış olup 2007 yılından beri çözümlerine devam etmektedir.

Naature Akademi, alanında uzmanlaşmış bir çok eğitmenin hazırlamış olduğu değerli eğitim materyallerini sizlere online (senkron veya asenkron) olarak sunmakta ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla devamlı yeni eğitim programları için çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıca, Naature Akademi ve Naature Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye´nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (yalnızca İngilizce dilindeki) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Akreditasyon Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Naature Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Üyelik Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Misyonumuz

Naature Akademi’nin misyonu, Naature Uzaktan Eğitim Merkezi’nin genel misyonu ile paralel şekilde Naature’nin adını taşımanın onuruyla; toplumun gereksinim duyduğu idealist ve üst düzey yeterliliklere sahip insan gücünü ülkemize kazandırmaktır. Naature Uzaktan Eğitim Merkezi, misyon olarak araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilecek, insani değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi, özgün bilgi üretmeyi ve bilgiyi paylaşarak toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunmayı hedef edinmiştir. Naature Akademi de bu misyonu, eğitimini verdiği tüm programlar ile bölgesel ve ulusal ekonominin işlerliği için nitelikli bireyler yetiştirmekle sürdürecektir.

Naature Akademi, geleneksel yüz yüze öğrenmenin sınırlılığını ortadan kaldıracak şekilde internet üzerinden öğrencilerin ders içeriklerine ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. Ders içerikleri, metin, sunum, ses ve video gibi çoklu ortamlarla zenginleştirilerek, öğrencilerin çoklu duyusuna hitap edecek şekilde sunulmaktadır. Bu şekilde herhangi bir işte çalışma, sağlık, barınma, ulaşım vb. nedenlerle öğrenim sınırlılığı olan bireylere eğitim sunmayı görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Naature Akademi olarak vizyonumuz, 21. yüzyılın değişen bilimsel ve sosyal koşullarına kolayca uyum sağlayabilen, üst düzey bilgi ve beceri düzeyine sahip, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın, sorumluluklarına duyarlı ve inisiyatif sahibi bireylerin yetiştiği, alanında sadece ülkemizde değil tüm dünyada lider bir uzaktan eğitim kurumu olmaktır. Öğrenciyi merkeze alan, bilişim teknolojilerinin yaratıcı bir şekilde kullanıldığı içeriklerle, öğrencilerin içerikle etkileşimi sağlanacaktır. Aynı zamanda öğrencilerin e-öğrenme ortamında sosyal olarak var olduğu, iletişimi yüksek, bulunduğu ortama uyum sağlayan, eleştirebilen, yaratıcı düşünen, teknolojiyi etkin kullanabilen ve problem çözebilen bireyler yetiştirilmesi sağlanacaktır. Naature Akademi, kursiyeriyle, öğreticisiyle, destek personeliyle ve yöneticisiyle gerek Naature Uzaktan Eğitim Merkezi’nde gerekse tüm Türkiye’de uzaktan eğitim kültürünün gelişmesinde öncü olmayı hedeflemektedir.

Tarihçemiz

2002: Naature Akademi kuruldu ve 1 kurs merkezi ile bilişim teknolojileri alanında örgün eğitimlere başladık.
2004: Naature Teknoloji Ar-Ge Birimi tarafından ülkemizdeki ilk özel uzaktan eğitim sistemi geliştirildi.
2007: Naature Uzaktan Eğitim Merkezi kuruldu ve 13 eğitim programı ile kişisel gelişim alanında uzaktan eğitim faaliyetlerine başladık.
2008: Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu ile uluslararası akreditasyon görüşmelerine başladık.
2009: 30 branşla kurumsal ve hizmetiçi uzaktan eğitim hizmeti veren Soyut Akademi Uzaktan Eğitim Merkezi´ni kurduk.
2010: Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edildik ve sertifikalarımız uluslararası geçerliliğe kavuştu.
2011: Uzaktan eğitim sistemimizdeki eğitim sayısı 16 farklı kategoride toplam 100´e ulaştı.
2013: Uzaktan eğitim alanında bayi ve temsilcilik hizmeti veren Nuzem Uzaktan Eğitim Merkezi´ni kurduk.
2014: Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu´na resmi üye olarak kabul edildik.
2015: Uzaktan eğitim sistemimizdeki eğitim sayısı 22 farklı kategoride toplam 164´e ulaştı.
2018: Sunhill International University ile uzaktan eğitimin geliştirilmesi amacıyla resmi işbirliği anlaşmasını imzaladık.
2019: Soyut Akademi ile tecrübelerimizi birleştirerek 54 farklı branşta işbirliği eğitimleri düzenlemeye başladık.

 

Eski Web Sitelerimiz (2002-2019):

© 2019. Bu web sitesinde bulunan tüm yazı, görsel ve eğitim materyallerinin tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin tüm sayfalarında ssl desteği bulunmaktadır ve tüm kullanıcı bilgileri 256 bit şifreleme ile korunmaktadır.

Naature Teknoloji