Naature Uzaktan Eğitim Merkezi


Naature Akademi, uzaktan eğitimde bir dünya markası olma amacıyla kurulan Sunhill International University (Uluslararası Sunhill Üniversitesi) ile koordineli olarak çalışmalar yürüten ve internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın eğitim alabilmenize olanak sunan yeni nesil bir eğitim kurumudur. Aynı zamanda Naature Akademi, Nuzem - Naature Uzaktan Eğitim Merkezi´ni de bünyesinde bulunduran ve teknoloji tabanlı eğitim sektöründe lider konumda olan Naature Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi´nin tescilli resmi markasıdır.

Dünyada her geçen gün, akademik ve kurumsal eğitim programlarının yanı sıra, kişisel gelişim eğitimlerinde de uzaktan eğitim teknolojisinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Genişleyen ürün yelpazesiyle hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara "sertifikalı e-öğrenme hizmeti" vermeyi amaçlayan Naature Akademi, Türkiye´de bu eksikliği gideren bir çözüm olarak ortaya çıkmış olup 2007 yılından beri çözümlerine devam etmektedir.

Naature Akademi, alanında uzmanlaşmış bir çok eğitmenin hazırlamış olduğu değerli eğitim materyallerini sizlere online (senkron veya asenkron) olarak sunmakta ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla devamlı yeni eğitim programları için çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıca, Naature Akademi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Türkiye´nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz (yalnızca İngilizce dilindeki) belli bir incelemeden geçirilerek uygunluğu akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, bağımsız ve uluslararası bir akreditasyon kuruluşu olan European Agency for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Akreditasyon Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Naature Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education (Amerikan Yüksek Öğrenim Derneği - AAHE) kayıtlı üyesidir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Üyelik Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Naature Akademi, T.C. Ticaret Bakanlığı E-ticaret Bilgi Platformu (ETBİS) sistemine kayıtlı yasal bir kurumdur. Kayıt doğrulaması yapmak için buraya, detaylı kayıt dokümanımızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Misyonumuz

Naature Akademi’nin misyonu, Naature Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin genel misyonu ile paralel şekilde Naature’nin adını taşımanın onuruyla; toplumun gereksinim duyduğu idealist ve üst düzey yeterliliklere sahip insan gücünü ülkemize kazandırmaktır. Naature Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, misyon olarak araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilecek, insani değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi, özgün bilgi üretmeyi ve bilgiyi paylaşarak toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunmayı hedef edinmiştir. Naature Akademi de bu misyonu, eğitimini verdiği tüm programlar ile bölgesel ve ulusal ekonominin işlerliği için nitelikli bireyler yetiştirmekle sürdürecektir.

Naature Akademi, geleneksel yüz yüze öğrenmenin sınırlılığını ortadan kaldıracak şekilde internet üzerinden öğrencilerin ders içeriklerine ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. Ders içerikleri, metin, sunum, ses ve video gibi çoklu ortamlarla zenginleştirilerek, öğrencilerin çoklu duyusuna hitap edecek şekilde sunulmaktadır. Bu şekilde herhangi bir işte çalışma, sağlık, barınma, ulaşım vb. nedenlerle öğrenim sınırlılığı olan bireylere eğitim sunmayı görev edinmiştir.

Vizyonumuz

Naature Akademi olarak vizyonumuz, 21. yüzyılın değişen bilimsel ve sosyal koşullarına kolayca uyum sağlayabilen, üst düzey bilgi ve beceri düzeyine sahip, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın, sorumluluklarına duyarlı ve inisiyatif sahibi bireylerin yetiştiği, alanında sadece ülkemizde değil tüm dünyada lider bir uzaktan eğitim kurumu olmaktır. Öğrenciyi merkeze alan, bilişim teknolojilerinin yaratıcı bir şekilde kullanıldığı içeriklerle, öğrencilerin içerikle etkileşimi sağlanacaktır. Aynı zamanda öğrencilerin e-öğrenme ortamında sosyal olarak var olduğu, iletişimi yüksek, bulunduğu ortama uyum sağlayan, eleştirebilen, yaratıcı düşünen, teknolojiyi etkin kullanabilen ve problem çözebilen bireyler yetiştirilmesi sağlanacaktır. Naature Akademi, kursiyeriyle, öğreticisiyle, destek personeliyle ve yöneticisiyle gerek Naature Uzaktan Eğitim Merkezi’nde gerekse tüm Türkiye’de uzaktan eğitim kültürünün gelişmesinde öncü olmayı hedeflemektedir.

Resmi Bilgilerimiz

Şirket Unvanı: Naature Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Veri Sorumlusu: Naature Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Mersis No: 0627042242100011
Vergi No: Ümraniye Vergi Dairesi / 6270422421
Kep Adresi: [email protected]
Ticaret Sicil: İstanbul Ticaret Odası / 879188
Yer Sağlayıcı: 25.07.2012 / 2658
Sms Operatör: B035 - NaatureAkd.

 1. 2002

  Naature Akademi kuruldu ve 1 kurs merkezi ile ağırlıklı olarak Microfost eğitimleri olmak üzere Bilişim Teknolojileri alanında örgün eğitim vermeye başladık.

 2. 2004

  Naature Bilişim Teknolojileri A.Ş. Ar-Ge Birimi tarafından, devlet desteği olmaksızın kendi öz sermayesiyle ülkemizdeki ilk özel uzaktan eğitim sistemi geliştirildi.

 3. 2006

  Örgün eğitim verdiğimiz kurs merkezimizin faaliyetlerine son verdik ve uzaktan eğitimin geleceğinde söz sahibi olmak için Ar-Ge çalışmalarımıza ağırlık vermeye başladık.

 4. 2007

  Naature Akademi Uzaktan Eğitim Merkezi kuruldu ve 13 eğitim programı ile kişisel gelişim alanında e-kitap tabanlı ve asenkron uzaktan eğitim faaliyetlerine başladık.

 5. 2008

  Bağımsız ve uluslararası akreditasyon kuruluşu olan Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu'na uluslararası akreditasyon ve üyelik başvurusunda bulunduk.

 6. 2009

  Kurumsal firmalara yönelik hizmetiçi eğitim verme amacını taşıyan Soyut Akademi Uzaktan Eğitim Merkezi´ni kurduk ve toplam 30 branşla %100 videolu eğitimlere başladık.

 7. 2010

  Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu tarafından uzun süren bir başvuru ve denetleme süreci sonrasında akredite edildik ve üyeliğimiz kabul edildi.

 8. 2011

  Amerika'da faaliyet gösteren ve eğitim alanında köklü bir geçmişe sahip olan Amerikan Yüksek Öğrenim Derneği´ne resmi üye olarak kabul edildik.

 9. 2012

  En güvenilir kaynaklara ve güncel müfredata sahip olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Fatih Projesi'ne entegre olduk.

 10. 2013

  Uzaktan eğitim alanında Türkiye çağında üniversitelerle birlikte il ve ilçelere de bayilik ve temsilcilik hizmeti veren Nuzem Uzaktan Eğitim Merkezi´ni kurduk.

 11. 2014

  Naature Akademi bünyesinde geliştirilen uzaktan eğitim sistemimizdeki kişisel ve mesleki gelişim eğitim sayısı 16 farklı kategoride toplam 100 eğitime ulaştı.

 12. 2015

  Naature Akademi bünyesinde geliştirilen uzaktan eğitim sistemimizdeki kişisel ve mesleki gelişim eğitim sayısı 22 farklı kategoride toplam 164 eğitime ulaştı.

 13. 2018

  Sunhill International University ile uzaktan eğitimin geliştirilmesi amacıyla resmi işbirliği anlaşması imzalayarak 18 adet güncel videolu eğitim hazırladık.

 14. 2019

  Kurumsal firmalara yönelik hizmetiçi eğitim verme amacıyla kurduğumuz Soyut Akademi´yle birlikte 54 adet videolu eğitimi bünyemize kattık. Eğitim sistemimizi tamamen yeniledik.

 15. 2020

  Naature Uzaktan Eğitim Merkezi ismini Naature Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak değiştirdik ve altyapı değişikliğiyle birlikte bünyemizdeki tüm e-kitap eğitimleri video formatına çevirmeye başladık.

 16. 2021

  Teknoloji ve İnsan Derneği ile uzaktan eğitimin geliştirilmesi, ayrıca bilişim ve teknoloji ile ilişkili eğitim programlarımızın güncellenmesi ve güncel kalması için resmi protokol imzaladık.

Eski Web Sitelerimiz (2002-2021)

Nostalji (2002-2021)