Online Uzaktan Eğitim

Naature Uzaktan Öğrenim Sistemi

Naature Uzaktan Öğrenim Sistemi, internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız olarak eğitim alabilmenize olanak sunan bir eğitim platformudur. Uzaktan Öğrenim Sisteminde, ders araç ve gereçleriniz tamamen elektronik ortamdadır. Bunlara örnek vermek gerekirse; videolar, elektronik kitaplar, ses dosyaları, sunumlar vb.

e-Eğitim Nedir?

Uzaktan Öğrenim Sisteminin bir diğer adı da e-Eğitim´dir (e-learning). e-Eğitim aynı zamanda, elektronik araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) yardımıyla desteklenmiş eğitim biçimine verilen isimdir.

e-Eğitim zaman ve mekandan bağımsız sunulan bir hizmet olduğundan; kurum yöneticileri, kurum çalışanları, çalışan veya çalışmayan bireysel katılımcılar ve öğrenciler bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilir.

e-Eğitimin bir çok faydası bulunmakla beraber, başlıcaları şunlardır:

1. Eğitim maliyetlerini önemli ölçüde düşürmektedir.
2. e-Eğitim ile istenilen eğitimlerin, iş saatlerini kullanmaksızın bireylere sunulması sağlanabilir.
3. Zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde, eğitim faaliyeti internet bağlantısı olan herhangi bir yerde gerçekleştirilebilir.
4. Öğrenim materyalleri hızlı değişen koşullara göre güncellenebilir.
5. Katılımcı konu ile ilgili bir sorusu olduğunda, online olarak o dersin eğitmeni ile rahatlıkla bağlantı kurabilir.
6. Tamamen katılımcı merkezli bu sistemde, her katılımcı kendi hızında öğrenir ve öğrenene kadar konu üzerinde çalışabilir.

Sistem Nasıl İşliyor?

Uzaktan Öğrenim Sisteminin işleyişini en basit haliyle şu şekilde açıklayabiliriz:

1. Öncelikle ihtiyaç duyulan eğitimler belirlenir.
2. Belirlenen eğitimler için "Eğitim Başvuru Formu" doldurulur.
3. Eğitim ücreti ve varsa diğer ücretler ilgili hesaba yatırılır veya kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilir.
4. Sistemimizde size ait kişisel bir eğitim sayfası açılır.
5. Açılan kişisel sayfanıza erişim bilgileri sms ve/veya e-posta ile tarafınıza bildirilir.
6. Sisteme giriş yapıp eğitimlerinizi belirlenen süre içerisinde alırsınız.
7. Eğitiminizi bitirdikten sonra "Sertifika Talep Formu"nu doldurursunuz.
8. Şahsınıza açılmış olan kişisel sayfanız kullanıma kapatılır.
9. Sertifikanız hazırlanarak tarafınıza başvurunuza göre e-posta ve/veya kargo ile gönderilir.
10. Son olarak Kargo Takip Numarası sms ve/veya e-posta ile tarafınıza bildirilir.

e-Öğrenme Hizmetlerimiz:

Akademimizde aşağıdaki e-Öğrenme hizmetlerinin hepsi birlikte veya ayrı ayrı sunulabilmektedir:

1. e-Kitap:
Ders kitabınız artık internete ulaşabildiğiniz her yerde elinizin altında. Size özel eğitim sayfanızda yeralan menüden kitaba ait tüm üniteleri açabilir, çalışma notları çıkarabilirsiniz. Dersin diğer e-Öğrenme bileşenlerini kullanmadan önce ders kitabınızdan ilgili üniteyi okumanızı öneririz. (Bu uygulama tüm eğitim programlarında geçerlidir.)

2. e-Alıştırma:
Dersinizi zengin konu anlatımı, etkileşimli örnekler, test soruları ve yardımcı ders araçlarıyla desteklenmiş etkin ve verimli bir ortamda çalışabilirsiniz. Bunun için, size özel eğitim sayfanızda yeralan e-Alıştırma ile ilgili menüye tıklayarak, çalışmak istediğiniz üniteyi seçmeniz yeterlidir. (Bu uygulama tüm eğitim programlarında geçerli değildir.)

3. e-Sınav:
Yüzlerce güncel sorudan oluşan soru bankası, size bu dersten sanal ortamda istediğiniz kadar sınav düzenleme ve kendi kendinizi değerlendirme olanağı sağlıyor. (Bu uygulama tüm eğitim programlarında geçerli değildir.)

4. e-Danışmanlık:
Bu dersin okutmanından, ders çalışırken karşılaşabileceğiniz güçlüklere yönelik yardım alabilirsiniz. Derse yönelik sorularınız okutmanınız çevrimiçi ise hemen, çevrimdışı ise en kısa sürede yanıtlanacaktır. Bunun için, size özel eğitim sayfanızda yeralan e-Danışmanlık ile ilgili menüye tıklamanız yeterlidir. (Bu uygulama tüm eğitim programlarında geçerli değildir.)

© 2019. Bu web sitesinde bulunan tüm yazı, görsel ve eğitim materyallerinin tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin tüm sayfalarında ssl desteği bulunmaktadır ve tüm kullanıcı bilgileri 256 bit şifreleme ile korunmaktadır.

Naature Teknoloji