Sıkça Sorulan Sorular (Yardım)

» Naature Akademi kimdir?

Naature Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Naature Akademi, internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız olarak eğitim alabilmenize olanak sunan bir eğitim platformudur. Dünyada her geçen gün, akademik ve kurumsal eğitim programlarının yanı sıra, kişisel gelişim eğitimlerinde de uzaktan eğitim teknolojisinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Genişleyen ürün yelpazesiyle hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara "sertifikalı e-öğrenme hizmeti" vermeyi amaçlayan Naature Akademi, 2007 yılında bu eksikliği gideren bir çözüm olarak ortaya çıkmış olup bugüne kadar binlerce katılımcısına başarıyla hizmet vermiştir.

» Uzaktan Öğrenim Sistemi nedir?

Uzaktan Öğrenim Sistemi (e-eğitim), elektronik araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) yardımıyla desteklenmiş eğitim biçimine verilen isimdir. e-Eğitim zaman ve mekandan bağımsız sunulan bir hizmet olduğundan; kurum yöneticileri, kurum çalışanları, çalışan veya çalışmayan bireysel katılımcılar ve öğrenciler bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilir.

» Naature Akademi eğitmen kadrosu kimlerden oluşuyor?

Naature Akademi, alanında uzmanlaşmış bir çok eğitmeni kadrosunda bulundurmakta ve sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla devamlı yeni eğitmenler ile görüşmeler yapmaktadır. Ayrıca, tüm eğitim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında geliştirilen ve diğer özel/kamu kurslarının da ana kaynak olarak kullandığı eğitim modüllerinden yararlanılmakta ve eğitim içeriği/müfredatı en güvenilir kaynak olan Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredatına bağlı kalınarak hazırlanmaktadır.

» Sertifika nedir?

İstenilen konuda bilgi sahibi olan bireylere yönelik uzmanlaşma sağlayan, iş hayatındaki uygulamalara yönelik, pratik yönü ağır basan, kişisel veya mesleki gelişim eğitimlerine katılım sonunda elde edilen, kişinin ilgili alanda kişisel/mesleki gelişim eğitimi aldığını gösteren belgedir.

» Sertifikanın faydaları nelerdir?

1- Rekabet Avantajı: Yapılan araştırmalara göre, sertifika sahibi bireyler daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konusunda daha başarılı olmaktadırlar. Onlarla beraber görev aldıkları kuruluşlar da hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmakta, böylelikle rakiplerinin önüne geçmektedirler.

2- İş Bulma Kolaylığı: Sertifikalı personelin daha üst standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktadırlar. Ayrıca bireyin sertifikalı eğitim alması, ilgili alanda ne kadar istekli olduğunu ve bu alanda kendisine yatırım yaptığını da göstermektedir.

3- Zamandan Kazanma: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlamaktadır.

» Naature Akademi Sertifikası´nın önemi nedir?

Naature Akademi Sertifika Programları´nı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği eğitmenlerin iş hayatının önder şirketlerinde çalışan profesyoneller arasından seçilmesidir. Bu sayede katılımcılar teorik bilgilere destek olacak gerçek hayat tecrübelerini edinebilirler. Alınan her eğitim sertifikayla tescil edilmiş olur.

Ayrıca, Naature Akademi ve Naature Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye´nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (yalnızca İngilizce dilindeki) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Naature Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir.

» İnsan Kaynakları Yöneticileri sertifikaları nasıl değerlendirir?

İşe alım sürecinde adayları diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar arasında öğrenim, tecrübe ve öğrenme isteği yer alır. Sertifika programlarına katılmış adaylar bu niteliklerin kendilerinde bulunduğunu ispatlamış olurlar. Böylelikle diğer başvuranlardan ayrı bir yere ve daha yüksek bir şansa sahip olurlar.

» Niçin sertifika programlarına katılmalı?

Sertifika programlarına farklı yaş gruplarındaki kişiler farklı ihtiyaçlarından yola çıkarak katılabilirler. Öğrenciler öncelikle, kendilerini daha iyi tanımak, sonrasında sektörleri ve pozisyonları öğrenerek doğru kariyer hedefleri belirlemek için bu programlara katılmalıdır. Bu programlar sonrasında iş hayatında başarılı ve mutlu olma ihtimalleri çok yüksek olmaktadır. Çalışma hayatındaki kişiler de bu programlara katılarak terfi şanslarını artırmanın yanında farklı sektör ve pozisyonlardaki fırsatları görme şansı elde edebilmektedir.

» Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?

Eğitimlere istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Başvuru Formu´nu doldurmak ve eğitim ücretini bize ulaştırmak. Sistem işleyişi hakkında detaylı bilgi için Online Eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

» Aynı anda en fazla kaç eğitim alabilirim?

Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere; Naature Akademi web sitesi üzerinden (sertifikam.com) aynı anda azami 8 adet sertifika eğitimi satın alınabilir. 8 adetten fazla satın alınan eğitimlerin ücretleri geri iade edilir ve fazla alınan eğitimler aktif edilmeyerek başvurular iptal edilir.

» Eğitimlerin belli bir kullanım süresi var mıdır?

Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere; satın almış olduğunuz eğitim programının açık kalma ve kaydınızın aktif olma süresi 30 gündür. Bu süre, eğitim programını takip edebilmeniz ve sertifikanızı talep edebilmeniz için yeterli bir süre olup, sürenin sonunda 60 günlük ek bir süre tanımlanmaktadır ve toplam 90 günlük süre içerisinde eğitiminizi tamamlamadığınız ve/veya sertifika talep etmediğiniz taktirde eğitim kullanma hakkınız iptal edilmektedir. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi Müşteri Hizmet Sözleşmesi sayfamızda bulabilirsiniz.

» Alacağım sertifikanın / belgenin geçerliliği nedir?

Naature Akademi bir uzaktan eğitim kurumudur ve diğer eğitim kurumlarından tek farkı eğitimlerini online olarak, elektronik ortamdan vermesidir. Benzerimiz olan diğer kurumlardan alacağınız sertifika ne kadar geçerli ise sistemimizden alacağınız sertifika da o düzeyde geçerli olacaktır. Sistemimizden alacağınız sertifikalar, kurumumuzun kendi sertifikasıdır ve adınıza özel olarak düzenlenerek, numaralandırılıp kayıt altına alınır. Dilerseniz siz veya sertifikanızı sunduğunuz işveren Sertifika Sorgulama sayfamızdan bu sertifika ile ilgili sorgulama yapabilir. Böylelikle bu eğitimi aldığınızın ispatı, hem sistemimiz hem de alacağınız sertifika sayesinde sağlanmış olur.

Ayrıca, Naature Akademi ve Naature Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye´nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (yalnızca İngilizce dilindeki) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Naature Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir.

» Alacağım sertifikanın / belgenin resmi niteliği nedir?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Verilen belgelerde benzersiz bir seri numarası ve belgenin teslim tarihi bulunmakta olup, ilgili seri numarası ile belgenin geçerliliği web sitemizden herkese açık olarak sorgulanabilmektedir. Akademimizden alınan bu belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi, Çıraklık-Kalfalık-Ustalık Belgesi, Usta Öğreticilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda katılımcılarımız, eğitim sonrasında alacağı belgeyle herhangi bir resmi ünvana da kavuşamaz ve sadece bu belgeleri ibraz ederek herhangi bir kurum veya kuruluşta eğitim veremez. Bu türde belgelere sahip olmak için resmi kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

» Alacağım sertifika / belge ile resmi olarak öğretmenlik veya usta öğreticilik yapabilir miyim?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Akademimizden alınan bu belgeler, Diploma, Ustalık Belgesi, Usta Öğreticilik Belgesi, Öğretmenlik Sertifikası, Formasyon Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda katılımcılarımız, eğitim sonrasında alacağı belgeyle herhangi bir resmi ünvana da kavuşamaz ve sadece bu belgeleri ibraz ederek herhangi bir kurum veya kuruluşta eğitim veremez. Bu türde belgelere sahip olmak için resmi kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

» Alacağım sertifikayı / belgeyi kullanarak işyeri açabilir miyim?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Akademimizden alınan bu belgeler, İşyeri Açma Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Katılımcılarımız alacakları belgeleri resmi kurum veya kuruluşlara ibraz ederek, işyeri açma işlemi veya benzeri faaliyetlerde kullanamazlar. Bu türde belgelere sahip olmak için resmi kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

» Eğitim ücretini nasıl yatıracağım?

Eğitim başvuru formunu doldurduğunuzda, otomatik olarak eğitim ücretini ve ödeme bilgilerini gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada ödeme seçeneklerimiz ve banka hesap bilgilerimiz yer almaktadır. Kendinize uygun olan bir ödeme seçeneğini belirleyip, ücretini belirtildiği şekilde yatırabilirsiniz. Herhangi bir sorunda İletişim sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla veya Online Müşteri Hizmetleri sayfamız aracılığıyla lütfen bize durumu bildiriniz. (Önemli Not: Online eğitim materyalleri tarafınıza teslim edildiği ve geri alınması gibi bir durum söz konusu olmadığı için eğitim ücretlerinde iade yapılmamaktadır. Lütfen bu hususu dikkate alarak başvuruda bulununuz.)

» Tamamladığım eğitimin sertifikasını nasıl alacağım?

Sertifikanız eğitiminizi tamamlamanızın sonrasında hazırlanarak; eğitim başvurusu sırasında tercih edeceğiniz iki yönteme göre gönderilecektir. Ayrıca eğitim panelinizden de geçmiş eğitimlerinize ait sertifikalarınıza her zaman ulaşabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir veya e-posta olarak alabilirsiniz.

1. E-posta İle Gönderim: Eğer ek ücret ödeyerek sertifikanızın basılı halini kargo ile almak istemiyorsanız, bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Eğitim sertifikanızın yüksek çözünürlükte ve gerçek boyutlarda bir kopyasının (resim formatında) e-posta adresinize gönderimi yapılacaktır. E-posta kutunuza gelecek olan sertifika örneğini herhangi bir yazıcıdan renkli veya siyah-beyaz çıktı alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seçenek ücretsizdir ve aynı gün mesai saatleri içerisinde sertifikanız tarafınıza gönderilmektedir.

2. Kargo İle Gönderim: Eğitim sertifikalarının basılı hali her ayın 10-15. günleri arasında kargo yoluyla, aynı zamanda dijital kopyası da e-posta yoluyla gönderilmektedir. Kargo gönderim tarihi haricinde kargo yoluyla sertifika gönderimi yapılmamaktadır. Gönderilecek olan kargonun ücreti eğitim başvurusu sırasında sizden tahsil edilmekte ve anlaşmalı kargo firmamız olan Yurtiçi Kargo´ya gönderim sırasında Naature Akademi tarafından ödenmektedir. Sertifikalarınız kargoya teslim edildiğinde tarafınıza sms mesajı ile kargo takip numarası gönderilmektedir. Kargo gönderim yöntemi ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve kargo takibi yapmak için Kargo Bilgi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

» Yurt dışından eğitimlerinize katılıp sertifika alabilir miyim?

Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerimize katılabilir, sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Ancak, yurt dışından talep edilen sertifikalar yalnızca e-posta ile gönderilebilmektedir. Alternatif bir yöntem olarak, yurt içinde bir kargo adresi de belirtebilirsiniz.

» Örnek sertifikanız var mı?

Eğitim sertifikalarımız isteğinize ve tercihinize göre Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanmaktadır. Türkçe örnek sertifikamızı görüntülemek için Buraya, İngilizce örnek sertifikamızı görüntülemek için Buraya tıklayabilirsiniz.

Kargo veya E-posta yoluyla gönderilen sertifikaların renginde, yazısında veya tasarımlarında baskıdan veya tasarımdan kaynaklı hatalar veya çeşitli farklılıklar olabilmektedir. Ad soyad/eğitim adı/sertifika tarihi/sertifika numarası hataları durumunda ücretsiz olarak aynı yöntemle tekrar sertifika gönderimi yapılmaktadır, bunun dışındaki hata veya kusurlarda yeniden sertifika talebi yalnızca ek sertifika ücreti ödenmesi durumunda kabul edilemektedir.

» Akreditasyon belgeniz var mı?

Naature Akademi ve Naature Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye´nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumu olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (yalnızca İngilizce dilindeki) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Akreditasyon Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Naature Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Üyelik Belgesi´ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

» Tamamladığım eğitime ait sertifikam ne zaman gönderilir?

Sertifikanız eğitiminizi tamamlamanızın sonrasında hazırlanarak; eğitim başvurusu sırasında tercih etmiş olduğunuz E-posta veya Kargo yöntemlerinden biriyle gönderilecektir ve gönderim işlemi gerçekleştikten sonra bu tercihlerde değişiklik yapılması ek ücret karşılığında mümkün olabilecektir. E-posta ile yapacağınız taleplerde sertifikanız aynı gün mesai saatleri içerisinde e-posta adresinize gönderilecektir. Kargo ile yapacağınız taleplerde ise, sertifikanız takip eden ayın 10-15. günleri arasında kargo adresinize, aynı zamanda dijital kopyası da aynı gün mesai saatleri içerisinde e-posta adresinize gönderilecektir. Sertifikalarınız kargoya teslim edildiğinde tarafınıza sms mesajı ile kargo takip numarası gönderilmektedir.


Ayrıca, kişisel eğitim panelinizden de geçmiş eğitimlerinize ait tüm sertifikalara her zaman ulaşabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir veya e-posta olarak gönderebilirsiniz.

» Eğitim paneline ve eğitimlerime nasıl erişebilirim?

Eğer daha önceden bizden eğitim almamışsanız, ilk eğitim başvurunuzu yaptıktan ve ödemeniz elimize ulaştıktan sonra, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz sizinle e-posta yoluyla temasa geçecek ve adınıza özel olarak hazırlanmış olan kişisel sayfanıza erişim bilgilerini size e-posta ve/veya sms yoluyla gönderecektir. Bu erişim bilgilerinizi kullanarak sayfalarımızın sağ üst köşesinde bulunan "Öğrenci Girişi" bağlantısına tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.


Daha önceden akademimizden eğitim almışsanız, mevcut öğrenci bilgilerinizle eğitim paneline her zaman erişebilirsiniz. Öğrenci bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, yeni eğitim başvurusu sırasında bu bilgiler tarafınıza tekrar iletilecektir.

» Eğitim sonunda hem Türkçe hem İngilizce sertifika alabilir miyim?

Eğitim başvurusu yaparken iki dilde sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Türkçe dilinde talep edeceğiniz sertifikaların ücreti, eğitim ücretine dahil olup ek bir ücret talep edilmemektedir. Ancak İngilizce dilinde talep edilecek olan sertifikalar, Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu´nun Naature Akademi´ye vermiş olduğu yetki ile ilgili kurumun logosu kullanılarak imzalanmaktadır ve sertifika ücreti eğitim ücretinden bağımsız olarak ek bir ücrete tabidir; bu ek ücret eğitim başvurunuz sırasında size bildirilmekte ve sertifika tercihi tamamen size bırakılmaktadır. Lütfen unutmayınız; "Uluslararası Geçerlilik" tabiri yalnızca İngilizce dilinde talep edilecek olan sertifikalar için geçerlidir ve Türkçe dilinde talep edilecek sertifikalar bu tabirden ayrı olarak değerlendirilmektedir. İngilizce sertifika talep etmeniz halinde, Türkçe sertifikanız da ücretsiz olarak tarafınıza gönderilecektir.

» Sisteminizdeki eğitim dokümanlarını bazı web sitelerinde de görmemin sebebi nedir?

Naature Akademi tarafından verilen tüm eğitim materyalleri, alanında profesyonel ve tecrübeli eğitimciler tarafından çeşitli kurumlar için hazırlanmış olan materyallerdir. Eğitim sistemimiz içerisinde sunulan bu materyallerin (doküman, ses dosyası, sunum dosyası, video dosyası, elektronik kitap vb.) hepsi ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, eğitim amaçlı olarak biraraya getirilerek sisteme entegre edilmiştir. Eğitim için sizden talep edilen ücret; eğitim hizmet ve iletişim bedelini içermektedir. Dokümanların tüm hakları üretici, yazar ve lisans sahiplerine aittir. Söz konusu durum, eğitim başvurusu sırasında kabul etmiş olduğunuz "Müşteri Hizmet Sözleşmesi"nin 3. maddesinde de açık olarak belirtilmektedir. Ayrıca, tüm eğitim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında geliştirilen ve diğer özel/kamu kurslarının da ana kaynak olarak kullandığı eğitim modüllerinden yararlanılmakta ve eğitim içeriği/müfredatı en güvenilir kaynak olan Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredatına bağlı kalınarak hazırlanmaktadır.

» Eğitimlerin sonunda herhangi bir sınav veya test uygulaması var mıdır?

Naature Akademi tarafından verilen eğitimlerin çoğunun sonunda herhangi bir zorunlu sınav veya test uygulaması bulunmamaktadır; Bu eğitimlerde sertifikanızı alabilmek için eğitime katılmış ve tamamlamış olmanız yeterlidir. Ancak bazı eğitimlerin sonunda da sertifika alabilmeniz için sınav/test yapılmaktadır. Bu durumla ilgili detaylı bilgiye, ilgili eğitimin tanıtım sayfasından ve eğitim panelinizdeki Sınavlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

» Eğitim paneline giriş yapabiliyorum ancak geçmiş eğitimlerimi tekrar takip edemiyorum. Sebebi nedir?

Sertifika Talep Formu´nu doldurup sertifika talebinde bulunduysanız, talebiniz onaylandıktan sonra ilgili eğitim sayfası sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılmakta ve sertifikanızın hazırlanıp gönderilme safhasına geçilmektedir. Bu süre içerisinde ve bundan sonraki süreçte eğitim paneline giriş yapabilir ancak geçmiş eğitimlerinize giriş yapamazsınız. Eğer sertifika talebinde bulunmadığınız halde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız, İletişim sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla veya Online Müşteri Hizmetleri sayfamız aracılığıyla lütfen bize durumu bildiriniz. Sorununuz en kısa sürede çözüme ulaştırılacaktır.

» Sertifika almış olduğum halde Sertifikasyon sayfasından seri numarası ile sorguladığımda neden geçersiz sertifika uyarısı alıyorum?

Sertifikaların hak edilmesi, talebi ve teslim edilmesi ile ilgili, Naature Akademi ve akredite eden kuruma ait disiplin yönetmelikleri uygulanmakta ve sertifikaların hak edilmesi kararında, derslerin tümünün tamamlanması ve varsa sınavda başarılı olunması kadar ilgili öğretim üyesi, danışman öğretmen ve/veya akreditasyon kurumu yetkililerinin olurları da puanlamaya esas teşkil etmektedir. Buna istinaden; Naature Akademi, Sertifikam.Com, Nuzem, Nuzem.Com ve ilgili kurum, kuruluş, öğretim üyesi ya da öğretici danışman ve tüm Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine göre uygunsuz hareketi bulunan, öğretim üyeleri dahil ilgili tüm kurum ve kuruluşları incitici davranışlarda bulunan, haklı ya da haksız yere çözüm aramak ya da talep etmek yerine bu kişi ve kurumları incitmek yöntemiyle şahsen veya herhangi bir iletişim yoluyla şantaj, hakaret, itham ve/veya iftirada bulunan, haksız yere sertifika aldığı belirlenen, ilgili kurum ve kişilerin disiplin ve hiyerarşisine dikkat etmeyen ve hatta bunu asılsız olarak gerek e-posta gerekse internet ortamında yazan, yalan haber yayımlayan, eğitimlere esas teşkil eden derslerin tamamını takip etmemek gibi haksız sertifika alma yöntemlerine başvurduğu ispatlanan ya da bu konuda herhangi bir şüpheye konu üyeler kesinlikle sertifikalarını alamaz ve alınmış bir sertifikaları varsa bunlar herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın iptal edilir.

Ayrıca, Naature Akademi´den alacağınız sertifikalar, Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nde de belirtildiği üzere "katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla, belge üzerinde bulunan tarih itibariyle 1 (bir) yıl süreyle geçerli olmak üzere üyeye verilmektedir ve bu süre sonrasında üyenin yazılı talebi ile sertifika süresi her yıl için belirlenecek olan ücret karşılığında (satın alınan eğitimin yarısından fazla olmayacak şekilde) yenilenebilmektedir. Yenilenmeyen sertifikalar, herhangi bir bildirim yapılmaksızın otomatik olarak iptal edilmektedir/beklemeye alınmaktadır."

» Sertifikalarınız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mıdır, devlet dairelerinde kullanabilir miyim?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Sertifikalarımız EAHEA tarafından onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir; ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı değildir. Aldığınız sertifikaları tüm özel sektör kuruluşlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akademimizden alınan belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda bu belgelerle herhangi bir resmi ünvana kavuşamayacağınızı da lütfen dikkate alınız.

» İletişim sayfanızdaki telefon numaralarından size ulaşamıyorum, ne yapmam gerekir?

Telefon santralimizdeki aşırı yoğunluk nedeniyle bazı zamanlarda telefon numaralarımız aracılığıyla tarafımıza ulaşamama durumu söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarda İletişim sayfamızda bulunan alternatif telefon numaralarımız aracılığıyla, iletişim formu aracılığıyla veya Online Müşteri Hizmetleri sayfamız aracılığıyla isteklerinizi Müşteri Hizmetleri Yetkilimize bildirebilirsiniz.

» Bazı şikayet sitelerinde hakkınızda olumsuz yorumlar ve şikayetler görüyorum, bunların gerçeklik payı var mıdır?

Bazı blog, forum, web sitesi, şikayet portalı vb. mecralarda akademimiz ve firmamız hakkında yapılan az sayıdaki şikayet veya olumsuz yorumlar herhangi bir şekilde gerçeği yansıtmamakta ve tamamen firmamızı karalamaya yönelik faaliyetler olarak değerlendirilmektedir.


Tüm eğitim içerikleri, eğitim süreleri, sertifika örnekleri, eğitim işleyiş şekli, sertifika kargolama süreci ve diğer tüm işlemler müşteri memnuniyeti politikamız gereğince web sitemizde açık ve şeffaf olarak yayınlanmaktadır. Bu bilgilerin incelenmesi, okunması ve anlaşılması tamamen ziyaretçilerimizin ve eğitim katılımcılarının sorumluluğundadır. Detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmadan satın alınan eğitimlerin sonunda yapılan olumsuz yorum veya şikayetler, tamamen asılsız ve itibar edilmemesi gereken metinler olarak kabul edilmelidir. Lütfen bu tür yorum ve şikayetlere siz de itibar etmeyiniz ve bize web sitemiz üzerinden, telefon numaralarımızdan, e-posta adresimizden veya whatsapp bilgi hattımızdan ulaşarak detaylı bilgi talep ediniz.

Yukarıda bahsi geçen ve ismi anılmayan web sitelerinde olumsuz yorum yapmak/şikayet yazmak ücretsizken ve ilgili firmaya cevap hakkı doğarken, ne yazık ki cevap verebilmemiz ve kendimizi savunabilmemiz için firmamıza (ve diğer firmalara da) fahiş fiyatlarla üyelik teklifleri sunulmakta, aksi taktirde cevap yayınlama hakkımız verilmemektedir. Bu nedenle, firmamız hakkında eleştiri dışında karalayıcı yorum/şikayet yayınlayan tüm internet sitesi, firma ve kişiler hakkında hukuk yollarına başvurulmuştur ve başvurulmaya da devam edilecektir.

Not: 2013-2019 yılları arasında toplam 8 adet olumsuz geri bildirim/şikayet yapılmıştır.

» İnternet ortamındaki bazı web sitelerinde sertifikaların gönderilmediği yazıyor, bu iddialar doğru mudur?

Eğitim sertifikalarımız tamamen katılımcılarımızın talebi doğrultusunda (eğitim başvurusu sırasında) e-posta veya kargo + e-posta yoluyla eksiksiz ve zamanında gönderilmektedir. Ayrıca mevcut ve geçmiş tüm eğitim sertifikalarına eğitim paneli üzerinden her zaman ulaşılabilmekte, kaydedilebilmekte ve e-posta olarak alınabilmektedir. İnternet ortamında göreceğiniz sertifikaların gönderilmediğine dair tüm yorum ve şikayetler tamamen aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmaktadır:


1. E-posta ile gönderilen sertifikalar, e-posta sunucusunun spam/gereksiz/önemsiz kutusuna düşebilmekte ve bizimle irtibata geçilmeden sertifikanın gönderilmediği ile ilgili asılsız yorumlar yapılmaktadır. Bu tür durumlarda sertifikanızın tekrar gönderimini talep edebilir veya eğitim panelinizden sertifikanıza her zaman erişebilirsiniz.

2. Kargo ile gönderilen sertifikalar, alıcının kargo adresinde bulunmaması, telefonlara yanıt vermemesi, bizim tarafımızdan kargo takip numarası sms mesajı olarak gönderildiği halde kargosunu takip etmemesi ve 3-5 gün süreyle alıcı tarafından kargonun teslim alınmaması gibi nedenlerden dolayı, kargo paketi akademimize geri iade edilmekte ve bizimle irtibata geçilmeden sertifikanın gönderilmediği ile ilgili asılsız yorumlar yapılmaktadır. Tarafımıza iade edilen sertifikalar genellikle gidiş-dönüş taşıma esnasında kargo firması kaynaklı zarar gördüğü için imha edilmekte ve alıcı tarafından kargo ücretinin ödenmesi halinde tekrar basım ve gönderim işlemi yapılmaktadır.

» İnternet ortamında eğitimlerinizin kalitesiz olduğu ve içeriklerin hazır olduğuna dair şikayetler mevcut, bunlar doğru mudur?

Naature Akademi tarafından verilen eğitim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında geliştirilen ve diğer özel/kamu kurslarının da ana kaynak olarak kullandığı eğitim modüllerinden yararlanılmakta ve eğitim içeriği/müfredatı en güvenilir kaynak olan Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredatına bağlı kalınarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle eğitim içeriklerinin hazır ve/veya benzer olması çok doğaldır.

Özel İşbirliği İle Verilen Eğitimler kategorisinde bulunan tüm eğitim programlarında ise Uluslararası Sunhill Üniversitesi ile yapılan işbirliği ve protokol çerçevesinde hazırlanmış, özel seslendirmeli ve animasyonlu eğitimlerden yararlanılmaktadır.

Eğitim içeriklerinin yeterli/yetersiz veya kaliteli/kalitesiz olması tamamen kişisel görüşlerden oluşmaktadır ve binlerce mezun öğrencimizden bize veya internet ortamına yansıyan olumsuz görüş/yorum sayısı 2013-2019 yılları arasında toplam 8 adettir. Her örgün/uzaktan eğitim kurumunda olduğu gibi, eğitim içeriği veya kalitesi beğenilebilir veya beğenilmeyebilir; ancak bununla ilgili firma adını karalamaya çalışan yorumlar yapılmasındansa bizimle irtibata geçilerek eleştirilerin iletilmesi, daha iyiye ulaşma yolunda bizlere yardımcı olacaktır.

© 2019. Bu web sitesinde bulunan tüm yazı, görsel ve eğitim materyallerinin tüm hakları saklıdır. Bu web sitesinin tüm sayfalarında ssl desteği bulunmaktadır ve tüm kullanıcı bilgileri 256 bit şifreleme ile korunmaktadır.

Naature Teknoloji